Einat Hovav

אודות מרחב משלך

מרחב משלך היא חברה לבניית אתרים, שהציבה לעצמה מטרה להפוך את תהליך בניית האתר לקלה וידידותית ללקוחות. בתהליך אפיון והקמת החברה, היה חשוב לנו להתאים את השירות לנשים שהחליטו לפתוח עסק קטן עצמאי. ראיינו בעלות עסקים רבות, שאלנו על העסק וקשיים עיקריים. להפתעתנו, גילינו כי הקושי העיקרי של בעלות עסק קטן בהקמת אתר אינטרנט היה לאו דווקא הצד הטכני, אלא בתהליך כתיבת התכנים והתאמתם לאתר.

במרחב משלך, בנינו תהליך ייחודי לאפיון אתר וכתיבת תכנים. התייחסנו לקשיים שעלו בראיונות. יצרנו תהליך שנועד להפוך את בניית האתר למסע חוויתי ומעצים. מסע שמטרתו לבנות לך אתר מקצועי. אתר שיציג את העסק, כך שבמינימום זמן ומאמץ, הלקוח יקבל את המידע שחיפש.

החברה בבעלות עינת חובב, בעלת תואר Msc, האוניברסיטה העברית. בוגרת קורס Vax בממר"מ. מתמחה בבניית אתרי וורדפרס, Html, Css.

אודות עינת חובב

רגע לפני שאספר על הרקע שלי ועל העסק, חשוב לי להסביר מדוע בחרתי להתמקד בבניית אתרים לנשים עצמאיות: בשנים האחרונות יצא לי להכיר נשים רבות שהחליטו לפתוח עסק קטן,  אחרי שנים של עבודה כשכירות.

נשים שבחרו ללכת בעקבות הלב, רבות מהן התקשו בתהליך השיווק. כולן הבינו את חשיבות השיווק הדיגיטלי, אך לא יודעות איך לפעול.

קיימת מודעות רבה לחשיבות אתר אינטרנט בשיווק העסק. רוב העסקים הקימו בלוג, או דף באתר מסחרי, שנעלמו עם הזמן. בניית אתר בפלטפורמת וורדפרס הציבורית, מבטיחה אתר דינמי בבעלותך הפרטית, שישאר איתך לתמיד.

כמי ששייכת לדור אחרון שגדל ללא מחשב, אני מבינה את הקושי הטכני להבין את המושגים, לקושי הפסיכולוגי בכלל להתחיל. לכן, חשוב לי, כחלק מתהליך בניית האתר, להדריך בסבלנות ובשפה פשוטה, עד שתרגישי נח להוסיף תכנים שיקדמו את האתר לאורך זמן.

רקע מקצועי

את המחשב הראשון שלי הכרתי בצבא. סיימתי קורס בממר"ם, הרגשתי בפסגת הטכנולוגיה. קיבלתי מחשב בעידן שלפני חלונות, מחשב שהעכבר היחיד שהיה קשור אליו, השאיר לי גללים טריים על המקלדת מידי בוקר.

לאחר השירות עזבתי את העולם הטכנולוגי לטובת עולם החיים, או בקיצור ביולוגיה. במקביל למחקר מדעי למדתי להשתמש באינטרנט לחיפוש מידע ומאמרים. לסכם דוחות באופיס, לערוך תמונות בפוטושופ, ללמוד תוכנות סטטיסטיות לעיבוד נתונים.

למדתי גם לעבוד בסטנדרט העבודה הגבוה ביותר, תקן GMP – המקפיד על עבודה מול פרוטוקולים קשוחים ותיעוד. עבדתי במחקר בבית חולים, שם כל טעות הכי קטנה יכולה הייתה לעלות בחיי אדם. נוהלי העבודה חייבו דיוק במקביל לחשיבה יצירתית "מחוץ לקופסה" את אותו סטנדרט עבודה אני מיישמת היום בעסק.

בגיל 40, בחרתי לעזוב את עבודתי לטובת טיפול בבן משפחה. באותה תקופה גיליתי את הכתיבה. פתחתי בלוג אנונימי בתפוז. הכתיבה עזרה לי לנקז את הפחדים והחששות שלי, ולטפל ממקום רגוע יותר. העובדה שהבלוג נבחר להציג בדף הראשי כ"בחירת העורך" מספר פעמים, גרמה לי להאמין ביכולות הכתיבה שלי.

לאחר תקופה, חזרתי לעבוד במשרה מלאה, אך הפעם הקשיים גברו. העבודה דרשה יותר ויותר זמן, המשפחה עדיין הייתה זקוקה לנוכחותי, מצאתי את עצמי במירוץ אין סופי. מרוץ שבסופו מצאתי את עצמי נרדמת באפיסת כוחות במהלך סדנת תופים, בחופשת סופ"ש. באותו שבוע הודעתי בעבודה על התפטרותי, חודשיים מאוחר יותר יצאתי לדרך עצמאית.

האתרים שלי הם תוצאה של מאות שעות לימוד של תוכנות מחשב ושפות תכנות. חשוב לי שהתוצאה תהיה מקצועית וברורה. חשוב לי היחס האישי עם הלקוחות שלי. לשבת יחד לכתוב את התכנים. לעצב את האתר כך שישקף בצורה הטובה ביותר את הסיפור, את הייחוד שבעסק שלך. מתוך הבנה כי עסק מוצלח נובע מתוך תשוקה, מהידיעה שלכל אחד יש את היכולת לספר על ייחודיות העסק שלו עם העזרה הנכונה.

.