לוגו מרחב משלך
תה כחול ויצירתיות

מה הקשר בין תה כחול ואתרים יצירתיים?

פעם חלמתי להפוך את מסך המחשב לקנבס, וכמו ציור לברוא בכל פעם עולם חדש חסר גבולות.

ככל שלמדתי יותר, הבנתי את המגבלות. את התבנית הנוקשה של הכללים עליהם חייבים לשמור בכדי שהאתר יהיה ידידותי למשתמש. לא סתם לפעמים נדמה לנו שאנחנו נמצאים שוב ושוב באותו אתר, רק הדמויות משתנות לנו. 

תה אפונת הפרפר הכחול, ידוע כמעורר חלומות ועוד שלל קסמים. אבל למעשה החומר שיוצר את הצבע הכחול, הוא בדיוק אותו החומר שאנחנו אוכלים כמעט בכל ארוחה.

לחומר קוראים אנתוציאנין והוא נמצא בהרבה מהפירות והירקות שבצלחת שלנו (פירות יער, תפוח אדום, כרוב סגול, שזיף ועוד…). מדובר בחומר טבעי נוגד חמצון (כלומר מגן מפני תהליכי הזדקנות).

מה שמיוחד בחומר הזה הוא שהוא משנה את הצבע בהתאם לחומציות, אם תוסיפו לתה לימון הוא יהפוך לסגול ובהמשך לאדום. אם תוסיפו סודה לשתייה הוא יקבל גוון כחול עמוק יותר.

אז מה הקשר לבניית אתרים?
בדיוק כמו שההבנה לעומק של תכונות הצבע יכולה ליצור לנו פתח לשלל מאכלים יצירתיים כגון ציפוי לעוגה בשלל צבעים טבעיים. כך גם הבנת המערכת לעומק מאפשר לתכנן וליצור אתרים ששוברים טיפה את התבנית ויוצרים משהו ייחודי.

בנוסף לעיצוב גרפי בפרינט, עיצוב אתר מכיל בתוכו גם אלמנטים של תנועה. בנוסף, ככל שמכירים יותר את האפשרויות שוורדפרס ואלמנטור מאפשרים לנו, כך ניתן ליצור עיצוב מורכב יותר, אבל שלא מתפשר על איכות וביצועים טובים.

אתר לחלי לוי - לדעת לגעת

באתר של חלי לוי בחרתי ללכת על אלמנטים בזוויות שונות. לצורך זה הוספתי קוד css, ושמרתי על השוליים הנדרשים ליציבות האתר.

אתר לדפי קורן - תמיכה נפשית למטופלות פוריות

באתר שחידשתי לדפי קורן, בחרנו לשמור על כל הטקסט שהיה בדף הבית המקורי, אבל להחביא אותו, כך שלא תפגע נוחות השימוש באתר.

אז איך תה כחול עוזר לי ליצור אתרים יצירתיים?

קודם כל הוא מזכיר לי שאין קסמים, את הידע על האנתוציאנין רכשתי בקריירה הקודמת שלי כביולוגית, מאות שעות לימוד, ועוד יותר מזה שעות נסיון במעבדה עזרו לי לקחת את הידע הזה וליצור ממנו משהו מתוק (כשכתבתי את הפוסט על ציפוי עוגה מצבעים טבעיים עדיין לא הכרתי את אפונת הפרפר). גם היום האתרים שלי הם פרי ידע של מאות שעות לימוד, בתחום שמחייב אותי להתעדכן כל הזמן מחדש.

ואולי בכל זאת תה כחול ואינטרנט הם בכל זאת סוג של קסם, כשהמדע נותן לנו סוג של הסבר. תה כחול קודם כל עוזר לי לחלום, אחר כך הוא מזכיר לי לגלוש בעולמות של דמיון תוך שמירה על כללים נוקשים של מותר ואסור.