לוגו מרחב משלך
עמי ותמי – כי אם זה חינם, סימן שאתם המוצר

עמי ותמי – כי אם זה חינם, סימן שאתם המוצר.

תובנות על עולם הפרסום הדיגיטלי.

עמי ותמי, מטיילים בין צמחים ועצים, עד שהם רואים במקרה בית חלומות עשוי כולו ממתקים, סוכריות, שוקולדים הכול בחינם, צריך רק לבוא ולקחת…

גם אנחנו מטיילים בעולם אגדות וירטואלי, מלא אתרים ואפליקציות מתוקות. מי מאיתנו לא התפתה, בדיוק כמו עמי ותמי, להיכנס לפחות לרגע, לאחד מבתי הממתקים הווירטואליים ברשת. עוגת פייסבוק, שוקולד וויקס, (או אתר חינמי אחר), ריבת אינסטגרם וכדומה.

זה נוצץ, זה חינם, זה ממלא את הלב והבטן בכל הרגשות הנכונים, זה ממכר בדיוק כמו סוכר. אנחנו נכנסים בשמחה לתוך בית הממתקים, נגיד בית פייסבוק, טועמים כאן לייק, כאן עוד תגובה. מבלי לשים לב, בדיוק כמו את עמי, מכשפת הרשת כבר מזמן תפסה אותנו, הכניסה בכוח לכלוב של זהב. מישהו שם בחוץ דואג לפטם אותנו, להאכיל אותנו בעוד ועוד מהמתוק הזה.

גם אם בשלב כלשהו, הבנו שמשהו לא בסדר, זה כבר טיפה מאוחר. שיקום העצמאי שהעז לעזוב את פייסבוק (ברור לכם, שאינסטגרם זה גם של פייסבוק, נכון?). מכשפת הרשת זו שרק נתנה ונתנה, רוצה עכשיו לאכול. היא טועמת אצבע – אנחנו עושים פרסום ממומן בקטנה, אבל היא רוצה עוד ומעלה את המחיר למודעה. לאט לאט היא אוכלת עוד ועוד מתקציב העסק שלך.  עדיין, כלוב הזהב יותר משתלם מלעזוב. במקביל אנחנו מבלים את יומנו בצפייה בפרסומות מעיקות, הנוגסות בכלובים של אחרים.

כמו עמי שהתחנן לעזרה, אנחנו פונים ל"אחות שלנו" תמי יועצת השיווק. אנחנו יודעים שתמי תעשה הכול בשביל להציל אותנו מכלוב הזהב של מכשפת הרשת. "תוכנית אסטרטגית" היא מילת המפתח לכלוב שלנו. תמי תופסת עמדה ואנחנו מחכים להזדמנות.

עמי ביקש עזרה מתמי, ואחר כך, ביקש מתמר ואז תימור ואז תמיר ואז תומר… ורק תמרה האמיצה הסכימה להודות במשפט סיכום מנצח, שנכון להיום לעסק קטן יש 2 דרכים בלבד לפרסם את עצמו לקהל רחב. לראשונה קוראים גוגל – מכשפת מנועי החיפוש, לשנייה קוראים קבוצת פייסבוק – מכשפת הרשתות החברתיות.

לפחות עכשיו עמי יכול לבחור מי יאכל אותו קודם.

הסוף הטוב – תמי האמיצה, הצליחה להציל את אח שלה, הם חוזרים הבייתה בריצה, נשבעים לעולם לא להתפתות שוב. תמי העצמאית ממריאה על כנפי ההצלחה, היא מצילה "אחים" נוספים, עמי, חוזר להיות שכיר.

מוסר השכל???

הרשתות החברתיות (בעיקר פייסבוק ואינסטגרם בארץ) וגוגל, הן פלטפורמות פרסום חשובות לעסק קטן. בעל עסק הרוצה לפרוץ למעגלי לקוחות נוספים חייב להשתמש בהם. השתמשו בפרסום אורגני, נהלו בחכמה פרסומים ממומנים, דאגו שתקציב הפרסום שלכם יגיע לאוכלוסיית היעד המדויקת ביותר.

נהלו את התוכן שלכם, באתר שבבעלותכם המלאה, אל תהיו תלויים בחברה זו או אחרת. פייסבוק יכולה לסגור לכם את החשבון מהיום למחר. כל התכנים שתכניסו לאתר וורדפרס יישארו תמיד בבעלותכם.

בכל מקרה, דאגו לגיבוי נוסף לתכנים על המחשב שלכם. ממליצה לכתוב את התכנים בוורד ולשמור אותם בתיקייה על המחשב עצמו או בדיסק גיבוי ייעודי (לא בענן).

נעים להכיר,

קוראים לי עינת, ואני הבעלים של מרחב משלך. אחד הדברים שהבנתי, בעבודה עם הלקוחות שלי. הוא שהאתגר העיקרי בבניית האתר, הוא לא בהכרח החלק הטכני. אלא ההתמודדות עם הצגת העסק שלך, המסר שלך לעולם.

בדיוק בשביל זה, פתחתי את מרחב משלך, ליצור מקום בו האתר שלך, יהיה מעבר לכלי שיווקי מודרני, גם המקום בו תוכלי לשקף את האישיות שלך, הערך הנוסף שאת מביאה לעסק.

פוסטים נוספים שאולי יעניינו אתכם

שתפו אם אהבתם

Facebook
Twitter
LinkedIn