לוגו מרחב משלך
איך להגדיל את מספר החברים בפייסבוק.

איך להגדיל את מספר החברים שלך בפייסבוק

בשנה האחרונה אני מקבלת לפחות 10 הצעות חברות בפייסבוק ליום, נכון לרגע כתיבת הפוסט יש לי בערך 3500 חברים, פעם בכמה ימים אני עוברת על הבקשות בוחרת בקפידה את מי לאשר. הפריבילגיה לבחור  ממש לא באה לי באופן טבעי, עבדתי קשה להגיע למצב הזה. בפוסט הזה אתן את 7 הנקודות העיקריות בזכותן הצלחתי להגיע מ-100 חברים לפני שלוש שנים ל-3500 היום.

בעשר השנים האחרונות הפייסבוק הפך לי מתחביב שנועד לשמור על קשר, ולהתעדכן בחברים ומכרים מהעבר, לכלי שיווקי  עוצמתי. עד לפני שלוש שנים הגעתי בקושי למאה חברים, העזתי להציע חברות רק לאנשים שהכרתי במציאות. באותה תקופה הייתי שכירה לא היה לי צורך לפרסם. ואז התחלתי לכתוב בלוג. רציתי שאנשים יקראו, חיפשתי כיצד לפרסם. 100 חברים בפייסבוק ועוד קצת בחיים לא היו מספיק קהל.

את שרה(שם בדוי) פגשתי במקרה, הייתה לה קהילה תוססת בפייסבוק ומחוץ לה. כל פוסט שלה זכה לעשרות תגובות נלהבות. את רוב המגיבים הכרתי, אחת המגיבות שלא הכרתי תפסה את תשומת ליבי, בירור קצר העלה שמדובר בפרופיל מזויף עם 500 חברים!!! איך זה שלפרופיל המזויף שלך יש יותר חברים ממני? שאלתי אותה בפעם הבאה שנפגשנו מתוך סקרנות. הסברתי שאני מנסה לעלות את מספר החברים שלי בפייסבוק ללא הצלחה. התשובה הפתיעה אותי, היא לא שלחה אותי לחפש את החברים שלי… היא שלחה אותי לחפש עוד אנשים שמחפשים אנשים.

7 נקודות בדרך להגדיל את מספר החברים שלכם בפייסבוק?

  1. חפשו אנשים עם 1500-3000 חברים, זכרו שלפחות 70% מהם הם לא מכירים, סביר להניח שחלק מהם ינסו למכור לכם משהו, נסו לבחור אנשים שיעניינו אתכם. שלחו בכל יום 20 בקשות לפחות, צפו שלפחות חצי לא יאשרו.
  2. חפשו אנשים שהם קהל היעד שלכם. אנשים שיתעניינו בדברים שיש לכם להציע, בסופו של דבר אנחנו מתחברים לאנשים שדומים לנו, שמתעניינים באותם התחומים, בדיוק כמו בעולם האמתי. בחרו חברים של חברים שלכם, העובדה שיש חבר משותף נותנת אמינות לפרופיל שלכם.
  3. דאגו שהפרופיל שלכם ישדר אמינות, שאנשים יבינו שמדובר באדם אמתי ולא בפרופיל מזויף. דאגו שתמונת הפרופיל תהיה תמונה ברורה שלכם. דאגו שיהיו פוסטים לאורך זמן (פרופיל חדש שיש לו 20 פרסומים מהיומיים האחרונים ולפני זה כלום, יפסל על הסף). דאגו להיקשר קודם עם לפחות 50 אנשים משפחה ומכרים מהווה ומהעבר. דאגו ליצור פוסטים עם תמונות יחד עם חברים, או לפחות פוסטים מקוריים שחברים אמתיים יגיבו אליהם.
  4. שמרו על פרופיל נקי ככל האפשר. פרופיל מלא רק בפרסומות או שיתופים יפסל לחברות. למרות הרצון הרב לפרגן לחברים ובני משפחה, שיתוף מוגזם של פוסטים שיווקיים יכול לעצבן את החברים הווירטואליים שלכם. אתם רוצים לפרגן, כתבו תגובה ועשו לייק. האלגוריתם בנוי כך שפוסט עם הרבה תגובות ייחשף ליותר אנשים מפוסט חסר תגובות ששיתפתם.
  5. 500 חברים יתחילו לעבוד בשבילכם, יכול להיות שהיום זה קצת יותר, אצלי ברגע שהגעתי בזמן קצר ל-500 חברים, התחלתי גם לקבל מעט הצעות חברות. בכל פעם שפרסמתי פוסט מעניין שזכה לתגובות, עלו גם מספר המבקשים. זכרו אלו שיחפשו אתכם יהיו בעיקר חברים של החברים שלכם ויבואו מאותם תחומי עניין.
  6. תוכן יצירתי בעל ערך, נכון שהפייסבוק שלכם נועד לקדם את העסק. זכרו שהפייסבוק הוא מדיה חברתית. זכרו שאנשים קונים מאנשים אחרים שהם מחבבים אותם רק מספיק בשביל לעשות איתם עסקים. רוב האנשים נכנסים לפייסבוק בשביל אותו הדבר בדיוק לשווק את העסק שלהם. אנשים נשארים בפייסבוק שהם נתקלים בתוכן שמעניין אותם, מצחיק אותם או נותן להם תשובה לנושא שעניין אותם.
  7. 5000 חברים זה המקסימום לפרופיל אישי. אנשים שמתקרבים למקסימום יתחילו לסנן את החברים שלהם, ברגע שמספר החברים עולה על 3000, אנשים כבר מאשרים הרבה פחות הצעות. כאשר המטרה שלכם היא רק לאסוף חברים בחרו פרופילים עם פחות מ-3000 חברים. כמובן שאם יש מישהו שהתוכן שלו מעניין אתכם במיוחד אתם יכולים לנסות.
Facebook
Twitter
LinkedIn

שתפו אם אהבתם

פוסטים נוספים שאולי יעניינו אתכם

בניית אתרים באזור רחובות

בניית אתרים ברחובות היא מילת המפתח העיקרית שלי, המאמר הזה יספר לכם כיצד ניתן להשתמש במאמר בשביל לקדם מילת מפתח, ע"י הכנסת מילים בעלות תוכן משמעותי ולא סתם גבב מילים אקראי.

קרא עוד »
סינדרלה איכות או-מותג

SEO – סינדרלה איכות או-מותג

SEO – סינדרלה איכות או-מותג מאמר על הקשר בין סיפור סינדרלה וקידום במנוע החיפוש של גוגל. הרבה לפני שהנסיך המקסים חיפש כלה, המוצר סינדרלה היה

קרא עוד »